Artur Radziukiewicz – Doradca Finansowy

klienci biznesowi
Klienci Indywidualni

Klienci Indywidualni

Obsługę indywidualną zaczynam od szczegółowej analizy potrzeb, sytuacji, planów i posiadanych umów finansowych, po czym sporządzam raport, w którym opisuję co warto zoptymalizować, co działa poprawnie, a co wdrożyć, by przyniosło korzyści lub pożądany cel. Współpraca z punktu klienta nie wiąże się z kosztami, ponieważ swoje wynagrodzenie pobieram od instytucji finansowych gdy wdrożę rozwiązania korzystne dla obsługiwanej osoby. Koniec końców to klient decyduje czy i gdzie chce nabyć rozwiązanie, a po mojej stronie jest jego dostarczenie oraz odpowiednia parametryzacja. Warto zwrócić uwagę na pełną niezależność tego procesu oraz brak ryzyka finansowego po stronie klienta.

klienci indywidualni

Zabezpieczenie płynności finansowej

Nieregularne zarobki, ryzyka płynące z aktywności zawodowej lub rozrywkowej, dzieci, kredyty, stałe koszty życia, firma lub praca jako specjalista (np. dentysta, lekarz). Niektóre z tych rzeczy zagrażają naszej płynności finansowej, a niektóre jej wymagają. Obliczę odpowiednią wielkość poduszki finansowej. Sprawdzę istniejące zagrożenia. Dobiorę właściwe rozwiązania na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Planowanie budżetu

Dobrze zaplanowany budżet daje bezpieczeństwo i pozwala realizować założone cele lub po prostu wyjechać na wakacje. Bez dobrze prowadzonego budżetu ciężko będzie osiągnąć stabilność i skupić się na rozwoju. Planowanie zaczynam od szczegółowej analizy wydatków, zobowiązań, planów. Następnie na podstawie zebranych danych układam całoroczny plan w najbardziej optymalny sposób. Daję raport, dzięki któremu każdy wie co robić, aby w kieszeni zostało więcej środków każdego miesiąca.

Optymalizacja umów finansowych

Na rynku każda instytucja zachwala swoje, a ich pracownicy pracują pod presją planów sprzedażowych. Posiadam dostęp do całej oferty rynku. Znam wszystkie umowy i ich kruczki. Dzięki temu po analizie posiadanych umów dam informację zwrotną co można zoptymalizować i jakie to przyniesie korzyści. Zadbam o wszystkie formalności.

Planowanie kredytu hipotecznego (i innych)

Źle zaplanowany kredyt potęguje stres i generuje dodatkowe koszty. Sprawdzam zdolność. Zapoznam z rynkiem i dobiorę najlepszą ofertę. Obniżam koszty okołokredytowe. Poprawiam scoring w BIK. Przeprowadzę przez formalności i cały proces uzyskania kredytu. Zaplanuję wcześniejszą spłatę aby zaoszczędzić czas i środki, które normalnie zostałyby przeznaczone na prowizje i odsetki. Zabezpieczam ryzyko nieopłacenia rat. Monitoruję rynek żeby nie przeoczyć możliwej oszczędności.

Polisy majątkowe

Na samochód, nieruchomość, sprzęt, OC w życiu prywatnym. Posiadam dostęp do oferty całego rynku ubezpieczeniowego. Każdego ze swoich klientów zapoznaję z kilkoma ofertami, co daje rzut na ceny i warianty każdego ubezpieczyciela. Konstruuję umowy z dbałością o jakość i cenę, dopasowane do potrzeb.

Leasingi i Odszkodowania

Poprawiam scoring w BIK. Dobieram najkorzystniejszą ofertę. Prowadzę przez formalności i kwestie ubezpieczeniowe. Jeżeli masz problem z wypłatą należnego Ci z tytułu umowy ubezpieczeniowej świadczenia pomogę je uzyskać.

Kredyty

Dobrze zaplanowany i zabezpieczony kredyt to nic złego. Poprawiam scoring w BIK i BIG. Dobieram najkorzystniejszą ofertę. Obniżam koszty okołokredytowe. Zabezpieczam ryzyko nieopłacenia rat. Planuję wcześniejszą spłatę. Optymalizuję posiadane umowy. Prowadzę przez formalności i kwestie ubezpieczeniowe. Czyszczenie BIK Analiza raportu BIK i usunięcie niechcianych wpisów.

Ubezpieczenia na życie

Nie każdy go potrzebuje, ale każdy powinien je posiadać. Korzystanie z ubezpieczeń zwiększa płynność naszej gospodarki i pozwala się jej rozwijać. Zabezpieczają one naszą płynność finansową i mogą zapewnić środki pozwalające na powrót do zdrowia. Zaczynam od analizy ryzyka, możliwości i oczekiwań. Dobieram rozwiązanie zabezpieczające istniejące ryzyka. Optymalizuję posiadane umowy.

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest zawiłe i może prowadzić do rozczarowań lub kłopotów. Analizuję sytuację i daję odpowiednią edukację. Pomagam skonstruować testament. Zabezpieczam na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Zakup nieruchomości

Przynależę do stowarzyszeń deweloperów w całej Polsce, co daje mi dostęp do unikalnej wiedzy i ofert, których nie ma żaden pośrednik. Współpracuję z indywidualnymi pośrednikami i kilkoma agencjami, dzięki czemu każdy z moich klientów przed zakupem zostaje zapoznany z rynkiem wtórnym i pierwotnym. Moi współpracownicy dbają o to, by klient zakupił nieruchomość, która utrzyma cenę i jakość przez lata. Zapewniam najlepsze finansowanie, robię symulację i planuję zakup, dbając przy tym o możliwie najniższe koszty i największe bezpieczeństwo.

Inwestycje, budowa portfela inwestycyjnego

Nieinwestowane oszczędności to ryzyko, że stracą wartość. Inwestujemy też po to, by zarabiać. Każdy ma inne oczekiwania, cele i jest w stanie podjąć większe lub mniejsze ryzyko. Zapewniam odpowiednią edukację. Buduję portfel zachowujący kompromis pomiędzy możliwościami i oczekiwaniami. Monitoruję na bieżąco rynek i informuję swoich klientów gdy to potrzebne, aby uniknąć strat i zmaksymalizować zarobki. Poza klasycznymi inwestycjami posiadam też dostęp do unikalnych inwestycji poza bankowych.

Indywidualne plany oszczędnościowe:

Emerytura

Spokojna starość w wymarzonych okolicznościach to coś na czym zależy każdemu. Niestety nasz system emerytalny nie zapewnia nawet podstawowego standardu. Uwzględniam tą kwestię przy budowie każdego z planów i planowaniu jakiegokolwiek przedsięwzięcia. Zaczynam od analizy potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Obliczam potrzebną kwotę.

W oparciu o możliwości układam nieobciążający plan oszczędnościowy, który przyniesie możliwie najlepsze efekty.

Gromadzone środki zabezpieczam przed inflacją oraz innymi czynnikami.

Posiadam dostęp do rozwiązań poza bankowych, oraz państwowych opartych o IKE/IKZE.

Przyszłość dzieci

Nieuniknionym jest, że każdy kiedyś musi się usamodzielnić. W przypadku stabilnej przyszłości dziecka w pierwszej kolejności najważniejsza jest dobrze zabezpieczona emerytura. Następnie można się skupić na gromadzeniu środków, które w przyszłości ułatwiam dziecku start i odciążą nasz portfel.

Zaczynam od analizy potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Obliczam kwotę, która będzie potrzebna.

Układam plan oszczędnościowy w oparciu o możliwości klienta i rozwiązania, które odciążą portfel.

Zabezpieczam gromadzone środki przed inflacją i innymi czynnikami.

Wcześniejsza spłata kredytu

Wcześniej zakończony kredyt pozwala oszczędzić czas i pieniądze, które normalnie przeznaczone by zostały na odsetki i prowizje. Najkorzystniejszą formą jest bilansowanie kredytu oszczędnościami. Kredyt bilansowany w oparciu o dobre rozwiązania zabezpiecza przed ryzykiem strat z powodu rosnącego oprocentowania.

Analizuję planowany lub posiadany kredyt pod kątem kwot.

Sprawdzam możliwości budżetowe.

Tworzę optymalny plan oszczędnościowy na miarę możliwości.

Dobieram rozwiązania zabezpieczające środki na wypadek rosnącego oprocentowania i inflacji.

Dowolny cel

Poza standardowymi planami oszczędnościowymi przygotowuję też plany pozwalające zrealizować marzenia lub każdy inny cel.